Douceur ♥ & TerQqa

Krásná líčka

9. prosince 2007 v 18:48 | terka |  Beauty
Přední modelky prohlašují, že lesk na rty a tvářenka je vše, co mimo práci používají. Důvodů, proč tvářence udělit výsadní postavení, je několik. Obličej díky ní vypadá více zdravě, pouhým dotekem tvářenky docílíte efektu jako po dvaceti minutách běhání. Tvářenka také pomáhá zvýraznit lícní kosti. Pakliže jste se nenarodila s tváří Kate Moss, můžete to dohnat právě strategickými tahy štětce.

Jak vybrat tu pravou?
Existují čtyři konzistence. Suchá pleť nejlépe snáší krémové tvářenky (Blushcreme, MAC, 570 Kč; Divinora Bubble Blush, Guerlain, 960 Kč), s mastnějším typem si skvěle rozumí gelová (Blush Tint, Rimmel, 120 Kč) nebo tekutá zdravíčka (Visions Feeling Cheeky Blush, Oriflame, 189 Kč). Jestli jste se nezařadila ani do jedné skupiny, vsaďte na klasickou pudrovou verzi (Fresh Bloom Allover Color, Clinique, 970 Kč; Dior Blush, Dior, 1180 Kč), která by měla vyhovovat všem typům pleti.

Pokud si nevíte rady se správným odstínem, analyzujte nejprve barvu své pleti. Vycházejte z toho, jaký nádech získají vaše tváře, když dobíháte autobus. Světlému obličeji nejvíce zalichotí lososová, růžová nebo broskvová. Pro olivovou pleť jsou nejlepší sladce růžové, snědé nebo červené barvy. Tmavým tvářím vyhovují švestkové, případně vínové odstíny.


Jak na to?
Než se pustíte do díla, pamatujte, že k líčení potřebujete denní světlo. Před nanesením tvářenky je také dobré si na místa, která chcete opticky zúžit, nanést pudr tmavších odstínů. Naopak části, které chcete zvýraznit, vyzdvihněte světlým pudrem. Poté naneste na obličej tvářenku podle tvaru obličeje:

Kulatý obličej
Kulatý obličej potřebuje opticky zúžit. Snažte se proto tvářenku nanášet na tváře co nejvíce ze šikma, čelu a bradě se vyhněte.

Oválný obličej
Tvářenku koncentrujte do prohlubní pod lícními kostmi.

Podlouhlý obličej
Linii tvářenky veďte po tvářích vodorovně zhruba od poloviny lícních kostí směrem k vlasům. Tvářenku nenanášejte až k nosu, obličej by se tak opticky ještě více protáhl. A nezapomeňte na vrchní část čela a špičku brady.

Trojúhelníkový obličej
Lehce zatemněte oblasti nad spánky a také těsně nad lícními kostmi.

Čtvercový obličej
Nanášejte tvářenku po stranách čela a spodní čelisti. Důležité je pracovat obezřetně a pudr tvářenky nanášet jemně, protože jinak by obličej mohl získat ostré kontury.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jajík→Sb♥ Jajík→Sb♥ | Web | 9. prosince 2007 v 19:12 | Reagovat

mas u mne diplomek ze jsi moje sb

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama